IMG_2898

Domácí bagety

Včera se slavil Světový den chleba. A tak se musím podělit o svůj oblíbený recept. Je to tedy spíš bageta, ale myslím, že to vůbec nevadí. Připravuje se ideálně den předem a kyne v lednici. Recept jsem si jednou opsala od své známé v práci a od té doby jsem už jiný ani nehledala.

 

DOMÁCÍ BAGETY

500 g hladké pšeničné mouky

12 g droždí (čerstvé)

2 lžičky soli

375 ml hodně studené vody

olej na vymazání mísy

 

K přípravě těsta používám robot s hákem. Do mísy robotu nasypu mouku se solí, rozdrobím čerstvé droždí a přidám hodně studenou vodu (ideálně z lednice). Hákem hnětu v robotu těsto asi tak 10 minut. Musí se v podstatě odlepit od stěn mísy a namotat na hák. Pak je hotové. I tak je docela lepkavé.

Mísu (která se musí vejít do lednice) vymažu lehce olejem. Těsto do něj přendám a nahoře jej také trochu potřu olejem. Poté použiji potravinovou folii na zakrytí. Dám do lednice a nechám přes noc chladnout. Druhý den mísu vyndám z lednice a nechám ještě asi hodinu až dvě kynout v pokojové teplotě (v časové tísni tohle lze přeskočit a výsledek není vůbec špatný,ale doporučuji recept dodržet). Po nakynutí si na válu rozpráším trochu hladké mouky, těsto opatrně prohnětu a rozdělím si ho na několik dílů – budoucích baget. Z tohoto množství budou 3-4. Těsto stočím do 3-4 baget, lehce je nahoře naříznu ostrým nožem a mezitím si rozpálím troubu. Na 230 stupňů. Do trouby si dám naspod rendlík s vodou a doprostřed umístím prázdný plech. Jakmile je trouba rozpálená na 230 stupňů, tak si bagety opatrně přendám na pečící papír, rychle otevřu troubu, rozprašovačem do trouby nastříkám vodu a na rozpálený plech položím bagety (na pečícím papíru). Hrozí tam reálné popálení, takže opatrně … Pak troubu zavřu a asi po 5 minutách zopakuji zvlhčení trouby (ideálně nestříkat na bagety). A pak už nechám bagety dopéct. Trvá to 10-15 minut. Poté vytáhnu z trouby a nechám vystydnout. Čerstvé jsou křupavé na povrchu a uvnitř měkké.

IMG_0097

 

foto: Lucie Pomijová

Categories: Naše recepty