IMG_3116

Něco k svátku vegetariánů – quiche s houbami a špenátem/mangoldem

V neděli mají svátek vegetariáni. Slaví se prý celosvětově. Tak my na Honeyfood ho oslavíme naším oblíbeným slaným koláčem – quichem s houbami a špenátem.

Quiche (čti kiš) připravuji už mnoho let a za tu dobu jsem našla spoustu zajímavých kombinací. Já osobně mám nejradši klasický Quiche Lorraine se slaninou a sýrem, ale hned za ním stojí v řadě ten s houbami a špenátem, případně mangoldem.

IMG_3116

QUICHE S HOUBAMI A ŠPENÁTEM (PRO 4 OSOBY)

1 křehké těsto/nebo listové těsto od firmy Wewalka (vyrobeno v Německu)

3 velké houby portobello

1 balení baby špenátu/svazek mangoldu

200 g sýr ementál nebo gruyére

2 smetany na vaření nebo ke šlehání

2 vejce

sůl

pepř

špetka muškátového oříšku

špetka mletého kmínu

2 stroužky česneku

1 šalotka

2 lžíce másla

olejový sprej na vymazání formy

 

Nejdříve vysvětlím, proč používám kupované těsto. 1) je to samozřejmě rychlejší 2) není to ale lenost, ale protože je dobré a vyzkoušela jsem snad všechny na trhu a to, které dodává firma Wewalka, mi chutná nejvíc. A jsou dobré obě – křehké (je dražší) i to listové. Je tenké, krásně drží ve formě a je hlavně chutné. Vyzkoušela jsem i „zaručené“ recepty na těsto na quiche a většinou byla moc hutná, rozpadala se nebo špatně držela tvar.

Těsto tedy koupím už vyválené. Z jednoho balení udělám 1 velký quiche anebo 4-5 malých. Formu vždy nejdříve lehce vystříkám olejem – kupuji ve spreji. Utvoří jen minimální vrstvu a quiche potom není zbytečně mastný. Bez vymazání mám spíš špatné zkušenosti – nejdou potom moc vyklopit.

Těsto umístím do formy, vytvaruji okraje, propíchám dno několikrát vidličkou a v případě tohoto těsta nepředpékám! Vyzkoušela jsem obě varianty, nepředpečená varianta mi vychází lépe.

Připravím si špenát nebo mangold a houby. Najemno nakrájím šalotku a nechám lehce osmahnout na másle. Přidám prolisovaný česnek. Na plátky nakrájené houby portobello (očistěné) dám lehce orestovat. Přidám sůl, pepř a mletý kmín. Nechám podusit cca 10 minut, pokud by houby pustily málo tekutiny, lehce podliju vodou nebo vývarem, mám-li po ruce. Jakmile jsou houby hotové, přidám baby špenát, zamíchám a jen ho nechám „zteplat“, aby zůstal zelený a odstavím z tepla.

Mezitím si nastouhám sýr ementál nebo gruyere. Vejce rozšlehám se smetanou (lehčí varianta je smetana na vaření, těžší varianta je smetana ke šlehání nebo creme fraiche). Osolím, opepřím a přidám špetku muškátového oříšku.

Formu nebo menší formičky naplněné těstem dám na plech, naplním je připravenou směsí hub a špenátu a zasypu sýrem. Pak každou zaliju připravenou směsí ze smetany a vajec. Peču v troubě na 185 stupňů (horkovzdušná) cca 30-35 min, ale je třeba být na pozoru. A neotvírat troubu a nenakukovat 🙂

Vegetariánům přeji pěkný svátek !

foto: Lucie Pomijová

Categories: Naše recepty