IMG_2868

Květáková pizza

Trvalo dlouho, než jsem se k tomuto jídlu odhodlala. Ale povedlo se a byli jsme doma mile překvapeni! Navíc je to skvělý tip na lehkou letní večeři. 

IMG_2864

KVĚTÁKOVÁ PIZZA (pro 2 osoby)

1/2 květáku

150 g parmezánu

250 g mozzarelly

1 vejce

1 lžička sušené bazalky

1 lžička sušeného oregana

4 plátky šunky

několik lístků čerstvé bazalky

sůl

pepř

 

rajčatová směs (sugo)

1 plechovka oloupaných a nakrájených rajčat (zvolila jsem tentokrát koupená, ale dají se spařit čerstvá a oloupat)

1 šalotka

2 stroužky česneku

několik lístků čerstvé bazalky

1 lžička hnědého cukru

1 lžíce olivového oleje

Nejdříve jsem si připravila rajčatovou směs. Na olivovém oleji jsem nechala lehce zezlátnout šalotku, přidala nakrájený česnek najemno a lžičku hnědého cukru – poté rajčata. Trochu jsem je ještě rozmačkala vidličkou, ale záměrně jsem nechala menší kousky rajčat. Směs jsem chvíli povařila, aby zhoustla, osolila, opepřila. Přidala pár natrhaných lístků bazalky a nechala trochu vychladnout.

IMG_2861

Květák jsem rozsekala najemno v elektrickém sekáčku. Poté jsem jej dala na 3 minuty do mikrovlnné trouby na nejvyšší výkon. Poté jsem ho vyndala a nechala trochu vychladnout. Je to rychlejší, než květák vařit a také to méně v kuchyni zapáchá 🙂 Poté jsem z něj vymačkala co nejvíce vody (doporučuji udělat pečlivě).

IMG_2859

Do vychladlého květáku jsem dala 1 vejce, asi 100 gramů nastrouhaného parmezánu a 100 gramů nastrouhané mozzarelly. Směs jsem osolila, opepřila a přidala sušené oregano a sušenou bazalku – asi tak lžičku od každého. Na pečící papír jsem si vytvořila dvě placky a dala péct do trouby na 185 stupňů (elektrická).

IMG_2860

Když pizza začala zlátnout u okrajů, nahoru jsem si dala připravenou rajčatovou směs, šunku, mozzarellu nakrájenou na plátky a posypala zbytkem parmezánu a vrátila zpět do trouby.

IMG_2863

Tentokrát na 200 stupňů. Po cca 10-12 minutách jsem pizzy vyndala z trouby a ozdobila čerstvou bazalkou.

IMG_2864

Pizza chutná dobře, jen se s ní – podle mého názoru – o něco hůře manipuluje. Je křehčí, než pizza klasická. Takže pozor při přendávání na talíře. Za vyzkoušení ale rozhodně stojí. A je lehká, takže dobrý tip na letní večeři.

 

 

foto: Lucie Pomijová

 

Categories: Naše recepty