IMG_2476

Honeyfood TESCOMAnévry 1 – výroba čerstvého sýru

Přiznám se, že mám velkou slabost pro prodejny Tescoma. Málokdy projdu jen tak kolem, abych se aspoň na chvilku nezastavila a nekoukla se na nějaké nové vychytávky do kuchyně. Dnes se podělím o výrobu čerstvého sýru.

Nedávno jsem od kamarádek (které znají moji slabost pro Tescomu) dostala jako dárek voucher. Pořídila jsem si pár drobností, které už v kuchyni dosloužily a bylo třeba je pořídit znovu (škrabka na rajčata, kráječ na vajíčka) a k tomu jsem si konečně koupila sadu na výrobu čerstvého sýra z řady  Della Casa, po které jsem už nějakou dobu pokukovala.  No a včera jsem se konečně dostala k tomu, že ji vyzkouším. Postupovala jsem přesně podle návodu a pro první dávku jsem zvolila poloviční dávku, protože výsledný produkt by měl být cca 300 g, což mi přišlo zbytečné pro případ, že by se to úplně nevyvedlo. A také jsem zvolila variantu bez příchuti, bez bylinek – jen čistou.

středa 7.2.2017

IMG_2476

 

Připravila jsem si tedy 1 l plnotučného mléka a 40 ml citronové šťávy a lžičku soli.

IMG_2479IMG_2481

 

Mléko jsem ohřála na 92 stupňů Celsia, odstavila z tepla a zamíchala citronovou šťávu. Směs se okamžitě srazí a nechá se 30 minut odpočinout.

IMG_2480IMG_2482

 

Poté se směs přecedí přes jemné síto, nechá odkapat, osolí se cca lžičkou soli a vloží do formy na sýr, která se vyloží plátném/látkou, která je součástí sady a dá se – podle návodu – použít opakovaně. Směs se ve formě zmáčkne, zarovná a pomocí pružiny se i s látkou se zašroubuje do formy. Nechá se hodinu odležet v pokojové teplotě.

IMG_2486IMG_2487

 

Zbylou syrovátku (je jí docela dost) jsem slila pro další využití (zkusím syrovátkový chléb nebo nápoj s banánem).

 

IMG_2488

Následně se forma se sýrem dá na několik hodin do lednice.

čtvrtek 8.2.2017

Dnes jsem dost zvědavě otevřela formu na sýr – no a na první pohled to čerstvý sýr připomínalo. Příště ho možná musím lépe uhladit – je trochu šišatý 🙂

IMG_2490

No a výsledek?

  • konzistence je taková, jakou jsem si představovala
  • chuť je příjemná, možná příště větší lžičku soli, ale je to v podstatě „lučina“ bez příchuti, i když já z ní trochu cítím ten citron (dá se použít i ocet)
  • pokud se ve fázi před vložením do formy ochutí bylinkami, bude určitě velmi dobrý
  • z 1 l mléka a 1 většího citronu je cca 150 g sýru, o kterém vím, co přesně obsahuje
  • forma slouží i jako dóza pro uložení do lednice – takže teď ještě vyzkouším, jak dlouho vydrží … pokud ho dříve nesníme …

IMG_2491

 

foto: Lucie Pomijová

 

 

 

Categories: TESCOMAnévry